Právě si prohlížíte PÉČE O ČLENY

PÉČE O ČLENY

Hasiči, kteří jsou nasazováni při likvidaci požárů a jiných mimořádných událostí, tuto činnost vykonávají dobrovolně, většina z nich bez jakékoli odměny. Riskují přitom své životy a poškození zdraví. Vedle toho mají značnou odpovědnost za svoji činnost. Na jejich mnohdy nelehké činnosti často závisí životy a zdraví zachraňovaných osob. 

Dobrovolné hasiče a jejich zřizovatele trápí řada problémů, o kterých se mnoho roků hovoří. Nejvíce se hovoří například o financování jednotek sborů dobrovolných hasičů (JSDH), obměně zastaralé požární techniky apod. To jsou důležité oblasti k řešení. Ale naproti tomu je ale málo pozornosti věnováno sociální oblasti samotných dobrovolných hasičů, členů JSDH. Jejich současné zabezpečení je dle Komory velitelů nedostatečné a je nutné tuto oblast zlepšit. 

Po vyhodnocení potřeb dobrovolných hasičů zařazených v JSDH, Komora velitelů jednoznačně dospěla k závěru, že prvotní a nejdůležitější oblast, kterou chce pomoci řešit, je péče o členy JSDH.

Komora velitelů chce proto společně se zřizovateli JSDH, HZS i samotnými sbory pomoci tuto postupně zlepšovat rozsah případného zaopatření samotných členů popřípadě rodinných příslušníků. Členové JSDH si zaslouží širší a kvalitní zabezpečení nejen pro případ úrazu, ale zejména případ odpovědnosti za škodu a jinou újmu.

Komora velitelů chce zlepšení sociálních jistot členů JSDH řešit v následujících oblastech: