Právě si prohlížíte Ještě jednou k novele zákona o nemocenském pojištění

Ještě jednou k novele zákona o nemocenském pojištění

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve své tiskové zprávě ze dne 11.5.2016 k vládou schválené novele o nemocenském pojištění uvedlo, že vedle schválené otcovské dovolené budou mít nově nárok na nemocenskou i dobrovolní hasiči. Podstatou návrhu je, že denní výše nemocenského při dočasné pracovní neschopnosti nebo karanténě, které vzniknou v důsledku prováděných záchranných nebo likvidačních prací, bude činit stoprocent denního vyměřovacího základu. Jak je dále v této zprávě uvedeno, dopad na rozpočet bude minimální, řádově v desítkách tisíc korun – přibližně 27 tisíc korun.

 Odkaz – tisková zpráva (odkaz byl již zrušen): 

http://www.mpsv.cz/files/clanky/25942/Vlada_schvalila_otcovskou_dovolenou_a_rozsiri_se_i_okruh_lidi_s_narokem_na_sirotci_duchod.pdf

Pro internetový portál epravo.cz uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka “… Pokud onemocní v důsledku nasazení, budou mít nárok na stoprocentní nemocenskou,” Podle něj tím vláda vysílá signál, že si práce dobrovolných hasičů váží. Pokud ale platí výše uvedený dopad do státního rozpočtu ve výši 27.000,- Kč, tak to zase takový signál asi není. 

Odkaz – epravo.cz odkaz byl již zrušen):

http://www.epravo.cz/zpravodajstvi/vlada-schvalila-otcovskou-dovolenou-a-dalsi-zmeny-v-nemocenske-101442.html